Йога для схуднення

Йога набирає популярність як універсальна гімнастика для оздоровлення тіла і заспокоєння душі. Але чи допоможуть секрети індійських гуру скинути зайву вагу?

Йога для схудненняДеякі спортивні лікарі вважають, що йога не підходить для схуднення, так як вона не може розігнати серцевий ритм до жироспалюючої пульсової зони. Зокрема, йога Айенгара, де людина застигає в асан на кілька хвилин, зміцнить м’язи і зробить суглоби гнучкими, але не допоможе скинути вагу. Проте є дослідження, які говорять про зворотне.

У 2005 році доктор Алан Кристал і його колеги з Центру по вивченню раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі опитали п’ятнадцять з половиною тисяч чоловік. В анкету респонденти вносили дані про зміни ваги з 45 до 55 років, фізичних заняттях і перенесених дієтах. З’ясувалося, що люди, які займалися йогою, в середньому втрачали на 3 кг більше за той же період часу, ніж ті, хто віддавав перевагу класичним заняттям. При цьому учасники експерименту могли витрачати на виконання асан всього півгодини на тиждень.

Учені поки не в силах пояснити, яким саме чином йога допомагає скинути вагу. З наукової точки зору, жінка вагою 70 кг за годину йоги може спалити всього 300 ккал – це скромний результат. Однак всі йоги сухорляві і добре складені. Як їм це вдається?

Йога пропонує не просто фізичні заняття, а комплексний підхід до способу життя взагалі. Йога скорочує вироблення гормонів стресу і прискорює секрецію інсуліну, що змушує тіло використовувати їжу як паливо, а не запасати на талії. Йогіни піклуються про своє тіло, тому ретельно стежать за тим, що споживають в їжу. Крім того, йога передбачає очищаючі процедури, наприклад, Джалі Басті – клізму.

Особливості навантажень

Йога дає комплексну навантаження на тіло, яка суттєво відрізняється від класичних аеробних занять, начебто бігу та спортивної ходьби, або силових тренувань в атлетичному залі. Асани нагадують сухожильні вправи російського атлета Олександра Засса, який виступав на початку 20 століття під псевдонімом «Залізний Самсон». Засс був не таким об’ємним і могутнім, як інші циркові силачі, але зате мав феноменальну силу: він міг зубами утримати піаніно на якому грала піаністка. Таких результатів він домігся за допомогою ізометричних тренувань, коли м’язи хоча і напружені, але їх довжина істотно не змінюється, а рухів у суглобах майже немає. На цьому ж принципі побудована йога.

Вправи необхідно виконувати в поєднанні з особливою технікою дихання, що прискорює обмін речовин в організмі. Наприклад, гімнастика «Подих вогню» – ритмічне діафрагмальне дихання Кундаліні йоги – як раз направлено на спалювання калорій.

Який вид йоги найбільш ефективний для схуднення?

Існує більше десятка різновидів йоги. Класична гімнастика представлена ​​Хатха-йогою і Кундаліні-йогою. Ці комплекси були адаптовані і частково змішані з сучасними тренінгами. Так з’явилася Аштанга-йога, силова йога і Бікрам-йога. Саме ці види вважаються найефективнішими для схуднення.

Аштанга-йога – найбільш динамічний різновид йоги. Асани змінюються швидко і в чіткій послідовності. Зв’язки між асанамі називаються віньяса. Перший комплекс складається з 90 поз, які необхідно утримувати від 30 секунд до 2 хвилин. Приблизно 70% занять присвячено статиці, інші вправи виконуються в динаміці. Йогіни рекомендують починати практику Аштанга-йоги з комплексу Сурья Намаскар, яка є аналогом ранкової зарядки.

Аштанга-йога підходить для людей у ​​гарній фізичній формі, тому нею важко займатися людям з високою стадією ожиріння.

Силова йога поєднує асани аштанга-йоги і аеробіку, при цьому тренування проходить без пауз. Силові вправи чергуються з дихальними і розтяжкою, що дозволяє прибрати молочну кислоту з м’язів. Силова йога дозволяє наростити м’язову масу і скинути зайву вагу. Однак кінцевий результат в будь-якому випадку залежить від людини, тому гуру йоги ніколи не говорять, скільки кілограмів зникне після тренувань.

Незважаючи на назву, займатися силовою йогою можуть навіть фізично слабкі люди.

Бікрам-йога – екзотичний різновид йоги, головною умовою якої є імітація кліматичних умов Індії. Заняття проходять в залі при температурі більше 40 градусів і вологості не нижче 40%. Під час занять активно виділяється піт, а разом з ними – зайва волога і токсини. Сам комплекс Бікрам-йоги складається з 26 класичних асан і дихальної гімнастики.

Бікрам-йога підходить для всіх і вважається жиросжигающей. Людям з порушеннями серцево-судинної системи і захворюваннями легень необхідна консультація лікаря.

Вибрати найбільш відповідний для вас вид йоги для схуднення і продовжуйте займатися, поки не досягнете бажаного результату. Надалі ви зможете тренуватися самостійно. Пам’ятайте, що крім скидання зайвої ваги, йога зробить на ваш організм масу позитивних ефектів.

Напишіть відгук