Як вибрати сонцезахисний крем

Як вибрати сонцезахисний крем

Всі сонцезахисні засоби розрізняються за ступенем захисту шкіри від ультрафіолетових променів спектра А (UVA) і В (UVB). Абревіатура SPF (Sun Protective Factor) позначає сонцезахисний фактор. Зазвичай коефіцієнт ступеня захисту коливається від 2 до 30 SPF. Чим він вищий, тим довше можна засмагати на сонці без шкоди для здоров’я. Якщо помножити коефіцієнт захисту на 15-20 хвилин, ви отримаєте рекомендований час перебування на сонці при використанні даного засобу.

Проте вчені все більше схиляються до висновку, що ні один (навіть самий якісний і дорогий) сонцезахисний крем не може повністю захистити від негативного впливу ультрафіолетових променів. І тим не менш сонцезахисні засоби – креми, лосьйони, спреї і т. д. – варто наносити на шкіру. Головне – правильно вибрати підходящий засіб.

Який купити сонцезахисний крем

Препарати вибирають в залежності від природної смуглявості шкіри:

  • засоби з SPF від 2 до 4 – для людей зі смаглявою від природи або вже засмаглою шкірою;
  • засоби з SPF від 5 до 10 – підійдуть тим, хто засмагає швидко і без опіків, а також тим, хто засмагає вже кілька днів;
  • засоби з SPF від 11 до 30 (висока ступінь захисту) – для людей з блідою або дуже чутливою шкірою, а також для дітей.

Найнадійніший захист від шкідливих променів – крем-фільтр для засмаги. Шукайте абревіатури UVA і UVB на тюбику: ці букви означають, що крем захищає від ультрафіолетових променів обох типів.

Якщо ви проводите відпустку в жарких країнах, перші чотири дні (якщо у вас нормальна шкіра) слід захищати кремом з фактором 20. У міру перебування на сонці можна послабити захист до 7. Заощадити на «факторах», купивши один флакон замість кількох, вам не вдасться: три шари з фактором 10 не дадуть ефекту на 30! Так що не спокушайтеся!

Якщо Канари для вас – нездійсненна мрія, і ви зазвичай відпочиваєте десь у середній смузі або на півдні України, буде цілком достатньо недорогих вітчизняних кремів – з фактором захисту від 2 до 6.

Врахуйте, що захисний склад починає діяти не відразу. Щоб уникнути опіку, наносите крем на шкіру за 20-30 хвилин до виходу на пляж.

Якщо в інструкції написано, що крем водостійкий, це ще не означає, що одного шару крему вистачає на цілий пляжний день – оновлювати захист доведеться після кожних двох-трьох купань. Крім того, майте на увазі, що шар крему стирається піщинками і рушником, а звичайний крем і зовсім змивається при першому ж зануренні.

Нанесення крему

Щоб крем від засмаги був максимально корисний, запам’ятайте кілька простих правил щодо його використання. Найпростіше і важливе правило – наносити крем заздалегідь, а не тоді, коли Ви вже знаходитеся на пляжі. Особливу увагу варто приділяти виступаючим частинам тіла (ніс, плечі, груди). А обличчя бажано захищати ще з перших спекотних днів весни.

Наносити крем краще круговими рухами рівномірним шаром по всьому тілу. Занадто великий шар буде тільки на шкоду. Після трьох-чотирьох купань необхідно нанести крем заново. Навіть якщо він буде водовідштовхувальним, крем все одно зійде після інтенсивного витирання рушником. Рекомендований час для засмаги в ранкові та вечірні години. І не забудьте взяти, з собою на пляж сонцезахисні окуляри для захисту особливо чутливої ​​шкіри в області очей.

Невелика, але важлива деталь при покупці сонцезахисного крему – термін придатності. Перевірте його про всяк випадок. І зверніть увагу на запах, адже відпочинок повинен бути приємним для Вас цілком і повністю.
Гарного Вам відпочинку біля моря, загоряйте на здоров’я під яскравим доброзичливим сонечком!

2019-03-14T18:30:12+00:00мая 19, 2012|