Як правильно засмагати на сонці

Як правильно засмагати на сонці

Якщо ви відправляєтеся на море з метою отримати гарний шоколадний загар, то не варто забувати, що сонце може бути як другом, так і ворогом: замість довгоочікуваної засмаги можна отримати проблеми. Шкода, яка може бути заподіяна нашій шкірі при зайвому впливі сонячних променів, прямо пропорційна часу перебування на сонці.

У невеликих дозах (до 10 хвилин) сонце лише злегка дратує шкіру, викликаючи легке почервоніння. При великих дозах вона запалюється, припухає. При тривалій дії сонячних променів або засмаганні при дуже інтенсивному опроміненні (наприклад, з 12 до 14 годин) шкіра може згоріти, при цьому вона покривається пухирями і злазить. Крім того, при тривалому перебуванні на сонці шкіра не в змозі виконувати свої захисні функції. Вона втрачає еластичність, гладкість і покривається зморшками, а при важких опіках припиняється терморегуляція, що, в свою чергу, призводить до сонячного удару.

Засмагаємо правильно – поради

Щоб ваш загар був простим, і здоровим, скористайтеся нашими рекомендаціями:

 • Не засмагати на голодний шлунок і відразу ж після їжі. Найкраще робити це через годину-півтори після їжі.
 • Кращий час засмаги – від 9 до 11 год ранку. Не рекомендується засмагати в обідній час (з 12 до 15 годин), коли сонце особливо сильно впливає на шкіру.
 • Обов’язково закривайте голову й очі, коли ви перебуваєте під палючими променями сонця.
 • Під час загоряння не втамовуйте спрагу холодними напоями або алкоголем.
 • Корисно перед засмагою з’їсти трохи солоного, випити холодний чай.
 • По можливості ходіть босоніж.
 • Якщо ви засмагаєте в лежачому стані, голова повинна бути трохи піднята.
 • Під час загоряння не можна спати, не рекомендується також читати.
 • Не очищайте тіло перед засмагою милом, не протирайте шкіру лосьйонами, одеколонами, туалетними водами. Мило руйнує захисне покриття шкіри і знежирює її. Лосьйон, туалетна вода роблять шкіру чутливою до ультрафіолетових променів. В результаті у вас можуть утворитися окремі коричневі плями.
 • Для захисту шкіри від сонця і для її пом’якшення не можна застосовувати мінеральні жири – вазелін, гліцерин, так як при цьому на ній утворюються крапельки, що створюють ефект маленьких збірних лінз. І це може призвести до опіку.
 • Вирушаючи засмагати, змастіть губи безбарвною (гігієнічною) помадою.
 • Не рекомендується покривати нігті лаком. Нехай вони відпочинуть і «подихають».
 • Не захоплюйтеся надмірною засмагою: тривале перебування на сонці, окрім можливого збитку здоров’ю, прискорює старіння шкіри.

Креми для засмаги

Для захисту шкіри краще використовувати спеціальні масла або маслянисті креми. Поживний крем вбирається занадто швидко, і дає недостатній захист. Крем для засмаги збереже вашу шкіру досить зволоженою, а спеціальні компоненти, які містяться в ньому попередять опік. Але якщо нанести його надто товстим шаром, ефект вийде зворотний: крем нагріється і буде палити шкіру. Таким чином, щоб засмага вийшла рівномірною, і шкіра залишилася необпаленою, потрібно широкими масажними рухами втирати в шкіру крем, починаючи від рук і ніг поступово рухаючись у напрямку до серця.

Щоб мати повне уявлення про креми та правила користування ними, рекомендуємо почитати також статтю «Як вибрати сонцезахисний крем».

Якщо ви використовуєте спеціальний крем для засмаги, то він не тільки береже вашу шкіру, але і підсилює дію сонячних променів. Є креми для засмаги з ефектом «Тінгл». Їх дія заснована на посиленні мікроциркуляції кровообігу в шкірі. Тим самим стимулюється посилене вироблення пігменту меланіну, від кількості якого безпосередньо залежить інтенсивність засмаги. Будьте обережні, при використанні такого крему ймовірна проява алергії. Це нормально, коли шкіра після використання «Тінгл»-крему червоніє і трохи свербить, але реакція кожної людини індивідуальна, так що новий вид крему рекомендую спочатку випробувати на невеликій ділянці шкіри. Тінгл-крем хороший для посилення вже наявного засмаги, і краще його взагалі не використовувати, якщо ваша шкіра ще зовсім не засмагла. Onlywoman.org.ua хотів би вберегти вас: цей вид крему категорично не підходить для обличчя.

Якщо ви не хочете ризикувати, скористайтеся кремом зі спеціальними добавками для посилення засмаги. Їх можна використовувати для зовсім не засмаглої шкіри.

Крем-прискорювач теж стимулює вироблення меланіну, а ще й захищає шкіру від старіння та сонячних опіків. Мабуть, це найкращий варіант для тих, хто хоче отримати рівномірний загар і при цьому не зіпсувати шкіру.

Коли будете вибирати крем, уважно читайте етикетку: Якщо крем призначений для засмаги в солярії, він вам не підходить. Чому? Все просто: крем для солярію не захищає від УФ-променів, і ви напевно спалите шкіру. Вам потрібен крем для засмаги на відкритому сонці: він має високий ступінь захисту від УФ-променів, зволожує, живить шкіру і запобігає її старіння.

2019-03-14T17:51:58+00:00мая 19, 2012|