Як не поправитися, кинувши курити?

Тік Бальтіморе, 34-річна спеціалістка по розробці мережевих ресурсів з Нью-Йорка, курила протягом 20 років і втратила лік своїм невдалим спробам кинути цю звичку. В даному матеріалі вона ділиться власним досвідом з приводу того, як вона в кінці кінців не тільки кинула палити, але й не набрала при цьому ні грама ваги. І як ви можете зробити те ж саме.

Як не поправитися, кинувши курити?Як і більшість курців, мій спосіб життя ніяк не можна було назвати здоровим. Пару років тому діагностика показала, що у мене вкрай високий рівень холестерину. Мій лікар сказав мені, що готовий посадити мене на ліки або я можу спробувати перейти на більш здоровий раціон і почати займатися спортом. Тобто, він прямо сказав, що цей стан викликано моїм способом життя. Враховуючи той факт, що високий рівень холестерину не властивий членам моєї сім’ї, і що я знала, який спосіб життя веду, я вирішила внести у своє життя деякі здорові зміни, і ці заходи включали кінець паління.

Для початку я заручилася порадами дієтолога про те, як підчистити мій харчовий раціон і при цьому не померти з голоду. Так, я додала до свого меню купу суцільних зернових продуктів, наприклад, коричневого рису, пасту з цілісної пшениці … і стала ділитися жовтком зі свого омлету, коли я його вранці собі готувала, з улюбленим собакою.

Але найбільша зміна була пов’язана з фізкультурою. Раніше я вела абсолютно осілий спосіб життя, єдиним фізичним вправою для мене була одна поїздка куди-небудь раз на рік, щоб покататися на лижах, та прогулянки по Манхеттену. А тут я стала ходити в спортзал по три-чотири рази на тиждень, працювати з гирями і займатися кардіо-тренінгом.

Ще одна важлива річ – це, коли я кинула палити, я перестала ходити в бари і, отже, перестала споживати всі ті калорії, які ми отримуємо разом з алкоголем! Я реально скинула кілограм 10 ваги, коли кинула курити, і не дозволила їм повернутися. Тут я повинна зізнатися, що, звичайно, з курінням все було не так просто, і я продовжувала покурювати …

Це дуже важко, тому що мій чоловік теж курить, і спочатку ми кинули разом, а потім, коли він знову закурив, мені було дуже нелегко не наслідувати його приклад. Так що насправді це триваючий процес.

Чому важко кинути курити і уникнути збільшення у вазі?

В середньому люди, що кинули палити, додають у вазі близько п’яти кіло, каже Тіна Іта, радник-спостерігач програми “Quitline” (“Кидаємо курити”) Американського ракового суспільства (American Cancer Society).

Набирання ваги в зв’язку з припиненням куріння пов’язане з двома факторами:

  • По-перше, ви починаєте більше їсти. Раз вже ви не курите, вам хочеться, покласти в рот хоч що-небудь. Так як тепер ви гостріше відчуваєте запах і смак їжі. Особливо привабливою їжею для вас стають всякі солодощі.
  • Друга причина пов’язана з обміном речовин. “Нікотин прискорює обмін речовин. Коли ви перестаєте курити, швидкість метаболізму у вашому організмі сповільнюється “, пояснює Ліріо Коув, директор програми допомоги в припиненні куріння при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Головна порада, як кинути палити і не набрати вагу: займайтеся фізкультурою!

Мабуть, найкраще, що можна зробити, щоб не набрати вагу, коли кидаєш курити, це робити те, що робила Балтимор: вправлятися і вправлятися! “Коли перестаєш курити, починаєш краще дихати, краще ходити, швидше бігати”, говорить Коун. – Не упускайте цю можливість! ”

Додаткова перевага фізичних вправ полягає в тому, що вони допомагають вам позбавитися від нервової енергії, з якою багато кидають курити люди змушені боротися. Як показують дослідження, ті, хто, кинувши палити, починають активно займатися спортом, значно менше повніють і мають в два рази більше шансів назавжди позбутися шкідливої ​​звички, ніж ті, хто не займається.

Інші секрети з цього приводу: плануйте свої дії заздалегідь і пийте більше води.

“Збираючись кинути палити, деякі з моїх пацієнтів заздалегідь переключаються на здоровий режим харчування і починають займатися спортом, щоб хоч трохи знизити вагу до того моменту, як перестануть курити”, – говорить Коун.

Придумайте, чим би зайняти свій рот. Тримайте в машині, сумочці або кишені пальто тверді і які не містять цукор цукерки, жувальну гумку (можна, жуйку з нікотином, якщо хочете), або “Тік-так”. Можна “зайняти свій рот” хрусткою морквиною або який-небудь інший малокалорійної закускою, коли дуже закортить покурити.

Якщо ви ведете щоденник на тему “Як я кидаю курити”, заносите в нього пориви небудь з’їсти точно так само, як ви фіксуєте бажання закурити, і відзначайте, що ви зробили, що замістити це дія: пішли на прогулянку, пробіжку, зайнялися відеогрою, пограли з собакою …

Пийте багато води. Насиченість організму водою прискорить процес обміну речовин і одночасно допоможе впоратися з гострим бажанням закурити. Носіть пляшку з водою з собою цілий день.

Напишіть відгук