Вибір правильної зубної пасти

Вибір правильної зубної пастиТільки число варіантів вибору при покупці простого тюбика зубної пасти може бути величезним. Звернути увагу на боротьбу із зубним каменем? На пасту з фтором? На обидві? І не забудьте про відбілюючі зубні пасти, а також про пасти з натуральними компонентами.

Коли справа доходить до вибору кращої зубної пасти, важливо думати про ваші унікальні потреби порожнини рота.

Основи

Засоби для чистки зубів випускаються у вигляді пасти, гелю або в порошкової формі. Незважаючи на різноманіття існуючих зубних паст, є деякі компоненти, загальні для більшості варіантів.

  • Абразивні агенти. Зіскоблючі матеріали, такі як карбонат кальцію і силікати, допомагають видаляти їжу, бактерії і деяке забарвлення з ваших зубів.
  • Ароматизатори. Штучні підсолоджуючі речовини, наприклад сахарин, часто додаються до зубної пасти, щоб зробити їх смак краще. У той час як ми звикли до м’ятного запаху зубної пасти, є безліч інших ароматів, включаючи корицю, лимон-лайм і навіть жувальну гумку (для дітей – або дітей «в глибині душі»).
  • Зволожувачі. Паста і гель часто містять такі речовини, як гліцерин, щоб перешкоджати засихання засобів.
  • Згущувачі. Агенти, які додають щільність зубній пасті (наприклад, смоли і клейкі речовини, отримані з деяких морських водоростей) надають пасті належну структуру.
  • Очищаючі засоби. Та піна, яку ви бачите, коли чистите зуби, вона з’являється від миючих засобів, як сульфат лаурил натрію.

Зубна паста з фтором (Fluoride)

Найважливіший компонент при виборі зубної пасти це фтор (або фторид (Fluoride)).
Фторид – мінерал природного походження. Його використання сприяло різкому спаду в руйнуванні зубів, яке спостерігалося минулі 50 років. Бактерії у вашому роті харчуються цукром і крохмалями, які залишаються на ваших зубах після їжі. Фторид допомагає захистити ваші зуби від кислоти, яка ними випускається. Це робиться двома способами. По-перше, фторид робить емаль ваших зубів сильнішою і менш схильною кислотному впливу. По-друге, він може повністю відновити ранні стадії кислотного пошкодження, повторно мінералізуя області, які почали розпадатися.

Використання зубної пасти з фторидом – важливий спосіб гарантувати, що ваші зуби отримують всі блага від цього сприятливого для зубів мінералу. Не думайте, що вам не потрібен фторид, якщо ви живете в області, де вода сильно мінералізована. Дослідження показали, що використання зубної пасти з фторидом допомагає збільшити концентрацію фториду в зубах, навіть в областях з водопостачанням, що містить високі рівні мінералів.

Зубна паста і зубний камінь

На ринку представлено багато зубних паст по боротьбі із зубним каменем, більшість яких містить фторид.

У всіх є шар бактерій на зубах званий зубним каменем. Якщо його не прибрати швидко з відповідною процедурою, то він зміцнюється до твердості каменю. Ці важковидаляємі відкладення можуть рости на ваших зубах і під яснами, в кінцевому рахунку приводячи до запалення ясен.

Є безліч компонентів, що використовуються в зубній пасті, щоб допомогти запобігти накопичення каменю на зубах. Хімічні речовини, як пірофосфати і сіль лимонної кислоти, часто додаються до складу паст. Були отримані докази їх ефективності. Також, деякі зубні пасти містять антибіотик, який називається триклозан і який вбиває деякі з бактерій в роті.

Деякі зубні пасти, які містять багато реагентів по боротьбі із зубним каменем в одній формулі, продемонстрували, що вони можуть бути більш ефективними, ніж варіанти тільки з одним компонентом проти зубного каменю.

Зубні пасти для чутливих зубів

Для людей з чутливими зубами – наприклад, до тепла або холоду – є доступні зубні пасти, які спеціально для цього і створені. Такі зубні пасти зазвичай містять нітрат калію або хлорид стронцію. Може знадобитися до чотирьох тижнів, щоб помітити полегшення і зменшити чутливість зубів.

Відбілюючі зубні пасти

Щоб допомогти людям зробити їх зуби світлішими, продається багато відбілюючих зубних паст, придатних для щоденного використання. Відбілюючі зубні пасти зазвичай не містять відбілювачі. Замість цього вони містять абразивні частинки або хімікати, які ефективно полірують зуби, взаємодіють з фарбуванням зубів і тим самим сприяють видаленню її з зубної поверхні.

Ви можете подумати, що агресивність відбілюючої зубної пасти може пошкодити ваші зуби, але дослідження показують, що відбілюючі зубні пасти впливають на емаль зубів не сильніше, ніж інші типи паст.

Вибір найкращої зубної пасти для Вас і Вашої сім’ї

Ось деякі поради, щоб допомогти вам вибрати кращу зубну пасту:

  • Дивіться на значок ADA (American Dental Association – Американська Стоматологічна Асоціація). Незалежно від спеціалізації зубної пасти, переконайтеся, що вибрали зубну пасту, яка заробила знак схвалення Американський Стоматологічної Асоціації. Зубні пасти, які заробили цей знак, були оцінені для безпеки та ефективності незалежною наглядовою радою наукових експертів. Всі зубні пасти, із Заком ADA, містять фторид – найважливіший компонент в будь-якої зубної пасти.
  • Бійтеся підробок. У 2007 році в деяких зубних пастах, імпортованих з Китаю, було виявлено токсичну речовину, діетиленгліколь. Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) в даний час не рекомендує зубні пасти, на яких написано, що це було зроблено в Китаї.
  • Враховуйте свої потреби і потреби членів вашої сім’ї. Коли ви обираєте зубну пасту з фторидом, краща зубна паста – питання особистого вибору і переваги. Якщо ви присвячуєте себе натуральному способу життя, ви виберете, затверджені ADA, зубні пасти, які містять тільки натуральні компоненти. Для людей, які намагаються прищеплювати гарні звички гігієни своїм дітям, чому б не вибирати зубні пасти з ароматом фруктів, щоб дітям подобалось чистити зуби? Деякі люди прагнуть відновити білизну своїх зубів з відбілюючими зубними пастами. Інші вважають за краще чистити зуби пастою, яка містить перекис водню або харчову соду.

Напишіть відгук