Тіні для повік: які вибрати?

Тіні для повік - види тіней і відтінків

Як правильно вибирати і наносити тіні для повік? Про це розповість візажист Домінік де Ворг, послуги якого користуються великою популярністю у найвибагливіших зірок світового кіно, театру і телебачення. Хоча цей матеріал призначений для фахівців індустрії краси, він може бути корисний і жінкам, які бажають грамотно виконувати макіяж очей – так, щоб він виглядав бездоганно.

Які бувають тіні для повік

Відомо, що тіні бувають двох видів – матові і перламутрові. Безумовно, вони мають різне призначення:

 • матові тіні використовуються для того, щоб підкреслити виразність очей, привернути до них увагу;
 • перламутрові тіні надають погляду сяйво і блиск.

Матові тіні можуть бути нанесені на всю повіку, тоді як перламутрові накладають на певну точку століття, зокрема на середину верхньої повіки, виділяючи його.

Важлива деталь: уникайте нанесення занадто великої кількості перламутрових тіней, якщо вже є дрібні зморшки, так як перламутр ще більше підкреслить їх і зробить обличчя менш привабливим.

Яку роль відіграють тіні

Тіні для повік мають багато функцій. Розумно нанесені тіні дозволяють:

 • збільшити занадто маленькі очі,
 • збільшити проміжок між близько посадженими очима,
 • підняти опущені куточки очей,
 • зменшити відстань між широко посадженими очима,
 • подовжити очі,
 • додати глибину погляду і таким чином підкреслити обличчя в цілому.

Але пам’ятайте, що надмірна кількість тіней зробить важким погляд і старить обличчя.

Скільки відтінків вибрати, щоб підкреслити очі

Немає необхідності наносити багато різних відтінків, цілком достатньо двох:

 • тіні темного відтінку необхідні, щоб подовжити форму очей, підкреслити, виділити очі;
 • тіні світлого відтінку допоможуть зробити погляд сяючим, а все обличчя яскравішим.

Вибір потрібного відтінку

Всі кольори можна змішувати один з одним до безкінечності. Макіяж дуже рідко виконується за допомогою одного-єдиного кольору. При виборі відтінків потрібно враховувати не тільки колір очей, але і колір волосся і одягу, силует клієнтки.

Спробуйте змішати різні відтінки, і Ви будете здивовані отриманими результатами. Знайшовши унікальні поєднання кольорів, Ви зможете підкреслити неповторну красу вашої клієнтки, а сам факт вибору індивідуального відтінку гарантує Вам її відданість. Наведений далі короткий огляд різних відтінків, який складений тільки з урахуванням кольору очей, допоможе продумати, як правильно змішувати і наносити тіні різних тонів.

 • Блакитні очі: чорні, сірі тіні (від темно-сірого до світло-сірого відтінків), сталеві, темно-сині, сіро-блакитні, рожеві, білі, кольору слонової кістки, цегляні, фіолетові; перламутрові тіні білого, сріблясто-блакитного і рожевого кольорів.
 • Жовто-зелені очі: світло-жовті, жовто-коричневі, бежеві тіні, тіні кольору слонової кістки, смарагдовою і липової зелені, каштанового, коралового, оранжевого, цегляного, мідного, фіолетового кольорів; перламутрові тіні золотистого, зеленого і мідного тонів.
 • Темно-карі очі: коричневі тіні (від самого темного до самого світлого відтінків), бежеві, світло-жовті, позолочені, білі, фіолетові, помаранчеві, темно-зелені, тіні кольору смарагдової зелені, слонової кістки; перламутрові тіні золотистого, білого, зеленого , мідного тонів.

Чого уникати при нанесенні тіней

Невдало вибрані і неправильно нанесені тіні для повік можуть зробити очі невиразними, а обличчя втомленим. Уникайте занадто темних тіней (темно-сірі, темно-коричневі, темно-фіолетові …) в наступних випадках:

 • занадто маленькі очі,
 • занадто запалі очі,
 • короткі вії,
 • темні круги навколо очей,
 • мішки під очима.

При цих недоліках краще використовувати більш світлі і яскраві тіні (бежеві, світло-коричневі і т.д.). Однак пам’ятайте, що дуже світлі тіні зовсім не виділяють очі.

Навчіться підбирати такі відтінки, які були б і не дуже світлими, і не надто темними.

Найбільш часто використовувані відтінки

Білий: приглушає яскраві кольори, додає погляду ясність. Проте зловживати білим кольором не варто, так як він може зробити погляд більш суворим, а при надмірному нанесенні білого макіяж здаватиметься штучним. Тому використовуйте цей колір дуже економно.

Чорний: пригнічує яскраві кольори, додає погляду виразність, зменшує рельєф тієї частини століття, на яку наноситься. Будьте обережні, так як надлишок чорного кольору старить.

Сірий: пригнічує яскраві кольори, робить погляд оксамитовим. Однак при виражених ознаках старіння на обличчі додає погляду втому.

Коричневий: пом’якшує яскраві кольори, робить погляд виразним і глибоким.

Бежевий: погляд стає світлішим, яскраві кольори пом’якшуються.

Рожевий: робить погляд сяючим.

Блакитний: не варто використовувати в чистому вигляді, так як холодність цього кольору може передатися і погляду. Краще вибирайте зелено-блакитний, сіро-блакитний, фіолетово-блакитний і т.д.

Жовтий: освітлює погляд.

Зелений: колір, який не рекомендується використовувати в чистому вигляді, так як він може приглушити яскравість погляду і надати нездорове вираз обличчя. Краще вибрати коричнево-зелений, зелено-блакитний, зелено-рожевий і т.д.

Фіолетовий: може дуже легко погасити і постарити погляд. Його краще зовсім не використовувати, якщо є яскраво виражені круги під очима.

Золотий: відтіняє інший тон і примушує очі блищати. Зате надлишок золотого може згасити погляд, і тоді буде помітний тільки колір тіней, а не очей. Тіні золотого кольору призначені для молодих століття. Інакше Ви ризикуєте виділити всі наявні у клієнтки дрібні зморшки.

Перламутрові тіні: також не слід наносити на повіки, якщо вже є зморшки. Лише одного штриха в центрі верхньої повіки достатньо, щоб додати погляду сяйво.

І остання порада: спробуйте всі бажані відтінки на себе, поекспериментуйте, створіть принаймні чотири різних моделі, кожна з яких буде завершувати образ, нести певний настрій. І Ви побачите, які позитивні результати в роботі дає це захоплююче заняття!

Напишіть відгук