Танці для схуднення

Щоб піти танцювати, ніякої особливої ​​підготовки не потрібно – тільки бажання. Під час танців мозок людини починає виробляти ендорфіни: за півгодини стільки ж, скільки від двох плиток шоколаду. І все ж не варто покладати на танці занадто великі надії. Як ви думаєте, чому?

Чи можна схуднути за допомогою танців?

Танці для схудненняНапевно ви вже не раз помічали, що серед танцюристів (не беремо до уваги професіоналів, що тренуються щодня по декілька годин) багато пишних і круглобоких осіб. Як правило, вони займаються так званими парними танцями, тобто розучують нові зв’язки і фігури, а також вчаться взаємодіяти з партнером. Навантаження на м’язи під час таких тренувань мінімальна, і ви не встигнете навіть спітніти. В основному працює м’язова пам’ять, а розвивається – координація. Ось чому, якщо ви хочете схуднути, радимо вибрати одиночні танці: хіп-хоп або R’n’B. Вони набагато ефективніші по енерговитратності.

Втім, якщо хочеться потанцювати і схуднути, можна поступити ще простіше: у багатьох фітнес-клубах розроблені спеціальні танцювальні програми. Всі танцювальні рухи підбираються відповідно до фізичної форми клієнта і його станом здоров’я. Але й тут є свої мінуси: в рамках такої програми дуже складно навчитися танцювати, справа обмежиться найпростішими рухами.

Яким танцям віддати перевагу?

Латиноамериканські танці: сальса, меренге, бачата, румба, ча-ча-ча, джайв. Латиноамериканські танці дуже енергійні і енерговитратні. Ви навчитеся прямо тримати спину, накачаєте м’язи ніг і підтягнете м’язи преса.

Танець живота допомагає зміцнити мускулатуру живота, стегон і сідниць. Це дуже «жіночий» танець – багато руху масажують внутрішні органи малого таза, що благотворно позначається на здоров’ї жінки.

Ірландські танці задіюють всі м’язи ніг. Такий комплекс вправ відноситься до танцювальної аеробіки і є досить ефективним для спалювання калорій. При систематичних заняттях поліпшується робота дихальної, серцево-судинної і нервової системи.

Хастл – парний клубний танець, який виконується під будь-яку енергійну музику. Хастл поєднує елементи латиноамериканських танців до сучасних. Під час комплексного тренування ви працюєте над пластикою і підвищуєте м’язовий тонус.

Бальні танці найменш ефективні для схуднення. Плавні рухи спалюють не так вже й багато калорій, зате ви відмінно пропрацюєте м’язи спини і рук. У європейську програму входять танго, віденський вальс, повільний фокстрот і квікстеп.

Стрип-пластика включає елементи східних танців, латино та стретічінг (вправи на розтяжку). Цей еротико-акробатичний танець замінює ціле тренування. В процесі танцю активно задіяні м’язи рук, грудей, сідниць, живота і ніг.

Джаз-модерн – нова танцювальна течія, що виникла в США. Включає в себе практично всі сучасні напрями танцювальних течій: хіп-хоп, брейк, R’n’B, рок-н-рол, фанк, техно і степ. Ефективно опрацьовує всі м’язи тіла і розвиває пластичність.

Яке взуття для занять вибрати?

Одяг не має великого значення, головне, щоб вам було зручно рухатися. Правильно підібране взуття куди важливіше: воно повинна ідеально сидіти на нозі, підошва повинна вільно ковзати по паркету і бути м’якою, але не гумовою. Саме від якості підошви залежить легкість і витонченість ваших рухів, тому вибирайте туфлі з обробленою замшевою підошвою, яка забезпечить необхідний рівень тертя. Приміряючи спеціальне тренувальне взуття, або «джазовки», в магазині, пам’ятайте, що виготовляються вони з дуже м’якої шкіри, яка швидко набуває форму ноги, і якщо помилитеся з розміром і візьмете більше, то туфлі сильно розносяться і будуть спадати.

У загальному і цілому, не варто обманювати себе і чекати від часових тренувань 2-3 рази в тиждень карколомних результатів. Так, можна підтягнути м’язи і скинути пару-трійку зайвих кілограмів. Але якщо ваша основна задача таки схуднення, а не підтяжка м’язів, одними танцями не обійтися.

Єдине, що ви можете зробити, це доповнити заняття в танцкласі системою здорового харчування та іншими фізичними вправами. Тоді поєднання аеробних танцювальних навантаженнь з анаеробними навантаженням і правильним харчуванням дадуть помітний ефект. До того ж, в процесі танцю людина вчиться володіти тілом і поступово набуває легкості рухів, грацію і спритність.

Напишіть відгук