Середземноморська дієта

Середземноморська дієта

Можливо, слід не вводити читача в оману і відразу сказати, що середземноморську дієту можна назвати дієтою з величезними труднощами. Це конкретно не дієта, а ціла система харчування, яка при короткочасному використанні навряд чи принесе істотне схуднення або поліпшення фізичного стану. І навпаки, якщо ви налаштовані рішуче взятися за себе, за власну вагу і своє здоров’я, середземноморська дієта стане для вас гарним асистентом.

А що лікарі? Навіть вони визнають, що середземноморська система харчування є більш оптимальною для людини, дозволяючи не тільки отримати в перспективі струнку фігуру, зробити чітку роботу шлунково-кишкового тракту, а й тримати в тонусі серцево-судинну систему, зменшити вміст холестерину в крові і вообщем омолодити організм . Деякі йдуть далі, стверджуючи, що поліпшується зір, а шкіра стає більш гладкою і лагідною, але перевірити це можна лише спробувавши дану дієту самому.

Принципи середземноморської дієти. Отже, середземноморська дієта – давайте вже називати її загальноприйнято – націлена перш за все на овочі, фрукти, рибу і морепродукти вообщем, при всьому цьому додатково в середземноморській дієті можна вживати багато того, що в інших системах харчування частенько протипоказано – м’ясо, пасту твердих сортів, хороший хліб без добавок, кисломолочні продукти, вино. Ці продукти не тільки неперевершено прибирають почуття голоду, але і мають маленький відсоток холестерину і жиру. Непотрібними для середземноморської дієти є тільки жирні молочні продукти, тваринні жири і крохмаль.

Для середземноморської дієти характерний досить великий стіл, багато страв та дрібні порції. Це особливо підходить тим, для кого принципово скинути вагу, але заважає психологія великої тарілки, де трохи салату й шматок риби виглядає самотньо. Інший фактор, який запозичили фактично всі системи здорового харчування – неквапливість в прийомі їжі, що зовсім добре для травлення.

Вранці середземноморська дієта має на увазі вуглеводне харчування, а вечерю радить білковий. Вуглеводи вранці непогані тим, що в придбана енергія протягом доби встигає розтратитися, таким чином на сніданок тихо можна їсти борошняний і бути впевненою, що надмірної ваги він вам не додасть.

Чи не принесуть вам додаткові кілограми і овочі, які можна їсти в абсолютно будь-якому вигляді. Вживання овочів – принциповий фактор. Їх має бути багато, в ідеалі кілограм в день! І не забудьте, що поряд з класичними і всім відомими овочами середземноморська дієта передбачає обов’язкове вживання оливок і маслин, також часнику і всілякої зелені. І, природно, незаперечний переможець – оливкова олія, на якому готують більшість блюд.

Кисломолочні продукти в середземноморському раціоні вживаються досить активно, як у вигляді окремого блюда, так і в якості заправки в салати і овочеві закуски. В основному це кефір, йогурт, нежирний сир і бринза.

Риба – можна сміливо сказати – база всій середземноморської кухні. Що все-таки незвичайного, якщо навіть у заголовку дієти є слово “море”. При всьому цьому мешканці середземномор’я категорично не вживають у поєднанні з рибою борошно, яйця, жир, тому що вони вважають, що це лише псує смак справжнього страви; вони готують рибу на невеликій кількості оливкового масла, тушкують з помідорами, їдять з салатами зі свіжих овочів , з рисом, з луком і як завгодно, головне – побільше.

М’ясо в середземноморській дієті знаходиться, але лише пісне, в основному це баранина і телятина, рідше курка, періодичність споживання два-три рази на тиждень невеликими порціями.

Мешканці середземномор’я, особливо італійці, жити не можуть без пасти і макаронів, тому їдять їх частенько і з насолодою, на обід і навіть на сніданок, а от вечеряти спагетті вони уникають. І хоча макаронні вироби числяться «нездорової» їжею, італійці з цим не згодні. Принципово, кажуть вони, вибирати ті продукти, які зроблені з гарною борошна твердих сортів, організм їх відмінно засвоює і перетравлює, і останні наукові випробування демонструють, що це справді так. І якщо ви любите хорошу пасту, сміливо включайте її в свою середземноморську дієту.

Вино в середземноморській дієті на особливому місці – вважається, що саме сухе виноградне вино замінює будь-які харчові і вітамінні добавки, тому що містить безліч цукрів, вітамінів і мінералів.

Фактично, от і все основоположні принципи середземноморської дієти. Від себе хочу зауважити, що прибрати з раціону шкідливі з точки зору будь-якої системи живлення жири, тваринні масла, дешеву локшину і крохмалевмісні картопля ніяких труднощів не складає, а є більше овочів і фруктів необхідно що на дієтах, що без їх. Тому, якщо здоров’я, краса і стрункість необхідні вам нехай не прямо зараз, але надовго, середземноморська дієта – це ваш вибір.

Напишіть відгук