Боремося з мімічними зморшками

Боремося з мімічними зморшкамиМімічні зморшки можуть почати з’являтися в досить молодому віці. Причиною можуть послужити часто повторювані зайві скорочення мімічних м’язів, зморщування чола, примруження очей і т.д.

Існує думка, що застосовувати креми від зморшок треба вже тоді, коли вони почали з’являтися. Але косметологи вважають інакше – не треба чекати появи ознак старіння, треба їх запобігати. А якщо зморшки таки починають виявлятися, треба підібрати спеціальний крем, вибрати процедури і вправи для молодої шкіри, і вже через місяць посиленої уваги зморшки заутюжатся – розслабляться і зменшаться. Це допоможе відтягнути момент старіння шкіри на деякий час. Якщо ж ознаки старіння проявилися, треба попрацювати над собою, повернувши стан шкіри на 10 років назад.

Сьогодні в жіночому арсеналі існує маса засобів для боротьби з першими зморшками. Це і всілякі креми, і фотоомолоджування, і Ботокс, і хімічний пілінг. Але давайте звернемо увагу на мімічний масаж обличчя, гімнастику і аеробіку. Адже спорт – це завжди корисно.

Через те, що м’язи обличчя майже завжди активно задіяні в одну сторону, вони практично ніколи не розслабляються. Це тягне за собою перевантаження еластичних волокон, які знаходяться на сполучних тканинах, розташованих нижче. Тканини не можуть знову розправитися через нестачу розслаблення. Дуже до речі в цьому випадку виявляється гімнастика для обличчя. Вправи спрямовані на стимулювання кровообігу за принципом «напруження і розслаблення». Від цього розправляються спотворені м’язи обличчя, активізується шкірний обмін речовин, і натягаються тканини.

Вправи для лоба:

  1. Боремося зі складками гніву. У підстави брів покласти по пальцю і дуже м’яко утримувати ними шкіру. Потім почати зрушувати брови проти цього опору.
  2. Боремося зі зморшками на лобі. На лоб плазом покласти пальці, брови тягнути вгору. Дуже важливо тут сильно напружуватися 8-10 секунд (при цьому не треба затримувати дихання), а потім – відпустити.

Самою ніжною ділянкою нашого тіла є шкіра повік. Тут найбільший ризик появи зморшок, оскільки шкіра навколо очей не отримує природного зволоження і жиру, при цьому вона дуже тонка і знаходиться в постійному русі (адже людина моргає близько 10 000 разів на день). Шкіра вік не відрізняється еластичністю і пружністю, тому що під нею майже немає підшкірно-жирової клітковини. А на зовнішніх куточках очей вона ще й схильна до сильного мімічного навантаження.

Тому вечорами дуже добре б робити такий мімічний масаж навколо очей:

  1. М’яко постукуйте подушечками пальців навколо очей і проводите ковзні кругові рухи від зовнішнього куточка ока до внутрішнього.
  2. 7 разів натисніть середніми пальцями на зовнішні куточки очей для попередження зморшок.

Мімічний масаж краще робити з кремом, це допоможе знежиреної зоні підживитися кров’ю і енергією, розгладитися.

Ще кілька рекомендацій, як підтримати нашу шкіру в свіжому вигляді і еластичному стані:

  1. Змастіть шкіру на обличчі жирним кремом або косметичним маслом. Легкими постукуючими рухами пройдіться по підборіддю, лобі, щоках.
  2. Сильно округливши губи, з напругою м’язів губ, промовте звук «О». Розслабте їх через 5 секунд. Цю вправу треба повторити поспіль 5-10 разів.
  3. Вправа «Ящірка». Губи притисніть до зубів, підсильте напругу м’язів губ, порахуйте до 5, розслабте губи. Повторіть підряд 5-8 разів.
  4. Вправа «Поцілунок». Витягніть губи, наче готуєтесь поцілувати когось. Акуратно напружте губні м’язи до межі. Порахуйте до 5, розслабтеся. Повторіть підряд 5-8 разів.
  5. Приклавши максимум зусиль, скажіть голосно звук «У». Напружте губи до краю. Через 5 секунд – розслабте. Повторіть підряд 5-8 разів.

Якщо кожен день виконувати ці прості вправи, результат не змусить себе чекати. Вже через тиждень ви помітите, що тонус м’язів вашого обличчя підвищився і шкіра виглядає набагато краще.

Напишіть відгук