Масаж для схуднення

Масаж для схудненняУ недавньому дослідженні, опублікованому Центром медичних досліджень Сіетла, вчені довели, що масаж дійсно надає терапевтичну дію: зменшує м’язові болі і підсилює функції імунної системи. Правильно зроблений масаж дійсно покращує самопочуття людини, але чи може він позбавити від зайвих кілограмів?

Зараз пропонується дуже багато різних видів масажу для схуднення. Ми розглянемо найпопулярніші методики.

Шведський масаж

Ця методика вважається однією з найпопулярніших. Суть шведської системи в тому, що її прийоми сильніше впливають на м’язову тканину. За словами фахівців, завдання шведського масажу – розтирати ущільнення і розтягувати судинно-нервові пучки і м’язи, а не в поліпшенні кровообігу. Тому не вірте тим масажистам, які переконують вас, що цей тип масажу «стимулює кровообіг і впливає на жирові відкладення».

Медовий масаж

Вважається, що «мед, проникаючи в тканини тіла, вбирає в себе все накопичилися шлаки, в результаті чого через 15-20 хвилин масажу замість прозорого меду на тілі людини утворюються брудно-жовті, часом навіть сіруваті пластівці». У медицині немає терміна «шлаки», а «сіруваті пластівці» – ороговілі клітини шкіри, які мед, будучи природним пілінгом, видаляє з поверхні тіла. Можливо, після медового масажу для схуднення шкіра буде виглядати краще за рахунок зволожуючих властивостей меду, але ефект збережеться ненадовго.

Антицелюлітний масаж

Система антицелюлітного масажу складається з безлічі різних методик. Особливо популярний баночний масаж. Це агресивна і дуже болюча процедура. Такий масаж викликає утворення гематом і травму тканин, що призводить до набряку і порушення мікроциркуляції. В результаті – зворотний ефект. Жирові клітини целюліту, замість того щоб «роздрібнитися», поширюються далі, що змушує пацієнта знову вдаватися до агресивної масажу. Хворобливість або гематома – це ознака неправильно підібраною комбінації прийомів.

Точковий масаж

Теорія «біологічно активних точок» наукового обгрунтування не має. Однак цей вид масажу все ще залишається популярним. Перш ніж записуватися на процедуру, задумайтеся: точковий масаж для схуднення, як і всі інші східні мудрості, не завжди доступний європейцям. Щоб оволодіти ним, масажиста необхідно детально вивчити розташування точок впливу. На тілі конкретної людини правильно знайти потрібні точки найчастіше зовсім не просто, і не кожен фахівець здатний впоратися з цією методикою. Твердження, що «точка вибрана правильно, якщо виникають больові відчуття при масажі», повинно насторожити.

Дренажний масаж

Дренажний масаж є прекрасною профілактикою і лікуванням варикозного розширення вен, але його ефективність для схуднення не доведена. Така методика зменшує набряки, але ніяк не виводить зайву рідину з організму. Ефект від такого «схуднення» зберігається дуже недовго. Набряки, як правило, є сигналом збою в роботі нирок або серця. Так що це питання не до масажиста, а до лікаря. В основі процедури лежить механічна дія на тіло: м’язи стимулюються вібрацією, завдяки чому в оброблених ділянках збільшується швидкість потоку крові. Тривалість дренажного масажу, як правило, не більше 10-15 хвилин.

Дія масажу

Перед тим як записатися на процедуру, проконсультуйтеся з фахівцем. Масаж – це насамперед засіб лікування. При неправильному застосуванні масажних технік можуть виникнути загальна слабкість і відчуття втоми, що нерідко спостерігається при передозуванні масажних рухів навіть у здорових людей.

На жирову тканину масаж діє опосередковано. В основі масажу лежить механічна дія на м’язи. До енергетичного обміну масаж не має ніякого відношення, тобто не вирішує проблему зайвої ваги. Швидше, він є частиною системи щодо поліпшення загального стану здоров’я. Це означає, що без правильного харчування і фізичних навантажень не обійтися.

Як вибрати хорошого масажиста?

Масажист – це висококваліфікований спеціаліст з медичною освітою, який повинен діагностувати проблеми пацієнта і призначити відповідні процедури. У наказі Міністерства охорони здоров’я РФ від 16 вересня 2003 року сказано, що лікар насамперед зобов’язаний дати висновок про здоров’я і функціональному стані організму. Якщо ж масажист не поцікавився станом вашого здоров’я, то має сенс звернутися до іншого фахівця.

Коли масаж протипоказаний?

Процедуру не можна проводити, якщо на шкірі є запальний процес – масаж може сприяти його подальшому розвитку. Масаж не рекомендується при рахіті: кістки дуже крихкі і можуть зламатися при масажних рухах. Також в числі протипоказань – захворювання травної та сечостатевої систем.

Якої шкоди може завдати масаж?

Процедура не повинна викликати неприємних відчуттів. Якщо ви відчули біль, скажіть про це лікареві. Некваліфікований масаж може викликати пошкодження нервової або м’язової тканини, а також привести до спастичних і запальних змін. Іноді хворобливі відчуття не пов’язані з ураженням м’язової тканини, а викликаються змінами в кістках і нервах. У цих випадках масаж може привести до погіршення стану хворого пацієнта.

Напишіть відгук