Холотропне дихання для схуднення

Ви хочете схуднути, не вдаючись до пігулок сумнівного походження і не витрачаючи гроші на дорогі апарати і пристосування? Можливо, метод, про який сьогодні піде мова, виявиться вам найбільш комфортним і дієвим. Давайте поговоримо про холотропне дихання для схуднення.

Що таке холотропне дихання?

Холотропне дихання для схудненняХолотропне дихання є методом психотерапії, самодослідження і особистісного зростання. Автор методу – американський психолог Станіслав Гроф, який народився в Чехословаччині. Холотропне дихання було винайдено ним після заборони застосування ЛСД в якості альтернативи психоделічної терапії. Воно передбачає чіткий дихання, при якому не існує пауз між вдихом і видихом. Даний метод полягає в гіпервентиляції легенів, яка відбувається за рахунок прискореного і більш глибокого, ніж зазвичай, дихання. Насправді така техніка дихання відома як Капалабхаті і протягом багатьох тисяч років практикується в йозі. Але Станіслав Гроф трохи модифікував її і став використовувати у своїй практиці.

Людей, які практикують холотропне дихання, називають холонавти. Заняття проводяться під контролем фасилітатора (провідного) і в парі з Сіттер (помічником). Сеанс холотропного дихання краще починати лежачи на спині, максимально розтягуючи і випрямляючи хребет. Заняття відбувається під музичний супровід чи інші форми акустичної стимуляції (барабанну дріб, бубни, природні звуки і так далі). Як правило, процес триває 1,5-2 години, іноді більше (коли присутні ознаки незавершеності процесу). Завершує етап – малювання мандал і груповий проговор (шерінг).

Чому холотропне дихання допомагає схуднути?

Тому що кисень спалює жир. І це – незаперечний факт. Більш того, дихання прискорює метаболізм, а це є прямим шляхом до стрункої фігури.

Цю методику називають очисної. Причому, як в моральному плані, так і фізичному. Що стосується фізіології, то тут слід відзначити один важливий момент. Справа в тому, що під час вправ продукти метаболізму активно переміщуються з тканин, в яких вони зроблені, в легені, звідки за допомогою дихання ми їх видаляємо. Саме акцент на видиху збільшує вигнання летючих продуктів обміну (відходи метаболічних процесів, в тому числі і вуглекислий газ) через легені. Під час холотропного дихання виробляються енергійні м’язові скорочення, завдяки яким забезпечується повноцінний масаж. Все це призводить до стимуляції травної та видільної систем. До речі, використання м’язів живота призводить до формування сильного черевного преса і рівної постави, що найкращим чином позначається на фігурі. Люди, практикуючі холотропне дихання, відзначають зниження ваги, а в деяких випадках – її повну нормалізацію. Але ви повинні пам’ятати, що дана методика не створена для приведення фігури в порядок. Її призначення – більш глобальне.

Чи існують протипоказання до застосування даного методу?

Так, і не одне. До них відносять: важкі хронічні захворювання (особливо серцево-судинні), психотичні стани (маніакально-депресивний психоз, параноїдальні симптоми), епілепсію, гострі інфекційні захворювання, остеопороз, глаукому або відшарування сітківки ока, «свіжі» (рік-півтора) операції та переломи, вагітність. Забороняється відвідування занять людям, які не досягли 18 років.

Особливі примітки!

Методику холотропного дихання досить сильно критикують, акцентуючи на її небезпеці для людського мозку. Справа в тому, що тривала гіпервентиляція легенів призводить до зниження в крові концентрації вуглекислого газу, що викликає звуження судин. В результаті гемоглобін міцніше зв’язує кисень, і тканини починають задихатися від його нестачі. Відбувається сильне кисневе голодування, при якому підкірка мозку починає працювати більш інтенсивно, вивільняючи витіснені раніше зі свідомості переживання, і людина бачить галюцинації. Але противники методу не радять практикувати його, оскільки при цьому відбувається відмирання клітин головного мозку.

Сам же Гроф і його послідовники пояснюють випадки негативних наслідків холотропного дихання тим, що нерідко методику практикують так звані «недоучки», які володіють поверхневими знаннями, а іноді і зовсім шарлатани. Саме тому дуже важливо знати, до кого ви збираєтеся йти на сеанс. Втім, збираючись схуднути за допомогою холотропного дихання, сходіть на консультацію до тренера і уточніть, чи варто це робити саме з цією метою.

Напишіть відгук