Дихальна гімнастика для схуднення

Навіщо мучити себе дієтами або вмирати від втоми в спортзалі, якщо можна просто дихати і втрачати вагу? Сьогодні існує кілька методик дихальної гімнастики для схуднення – деякі прийшли до нас зі Сходу, а деякі були розроблені ще в СРСР.

Дихальна гімнастика для схудненняВсі методики дихальної гімнастики працюють за одним принципом: спеціальне дихання змушує кисень швидше надходити в кров, що призводить до прискорення обміну речовин, а отже, і до посиленого спалюванню жиру. При цьому активніше використовується черевне дихання, ніж грудне, так як дихання за допомогою живота сильніше напружує діафрагму. Легкі сильно розширюються, збільшується їх життєвий об’єм – до 0,3 л за кілька місяців занять. Черевне дихання посилює кровотік в органах, а діафрагма при скороченнях додатково стимулює їх. При цьому дихальна гімнастика не викликає почуття голоду, незважаючи на прискорення метаболізму.

Дихальна гімнастика надає комплексний оздоровлюючий ефект, і особливо ефективна для легенів. Вона розрахована на малорухомих і нетренованих людей, а також може застосовуватися навіть щодо лежачих хворих.

Методики дихальної гімнастики

Назва китайської дихальної гімнастики «Цзяньфей» перекладається як «скидаємо жир». До Росії секрети східних мудреців проникли завдяки публікаціям співробітниці російського видання журналу «Китай» Троянди Юй Бінь. За допомогою «Цзяньфей» вона скинула 10 кг за 2 місяці. «Цзяньфей» поєднує в собі дихальні вправи з медитативними практиками. «Цзяньфей» відмінно підходить для занять під час «розвантажувальних днів», так як допомагає притупити відчуття голоду.

Комплекс дихальної гімнастики включає в себе три вправи: «хвиля», «жаба» і «лотос». Вони засновані на черевному диханні. Займатися слід у вільному одязі і без поясного ременя. Вправа «жаба» протипоказано жінкам під час менструацій і тим, у кого ще не закінчився тримісячний термін після хірургічної операції. При серцево-судинних і кишково-шлункових захворюваннях рекомендується сильно не надувати живіт.

«Бодіфлекс» був розроблений заповзятливою ​​американкою Чайлдерс Грір, яка адаптувала йогічні вправи «Уддіяна-бандха» під схуднення. Її книга «Чудова фігура за 15 хвилин в день» описує 13 вправ – 2 для особи і 11 для тіла. Завдяки своїй методиці Грір за три місяці змінила розмір одягу з 52 на 40. Техніка дихання в «Бодіфлекс» виглядає так: видих – глибокий вдих – різкий видих – затримка дихання на 8-10 секунд, під час якої виконується вправа. При цьому на видиху необхідно вимовляти вигук «пах». Така техніка збільшує концентрацію вуглекислого газу в крові, який допомагає ізолювати кисень від гемоглобіну. Потім вільний кисень з потоком крові направляється в зону мускульного напруги, де починається активне розщеплення жирів. Грір стверджує, що за годину занять можна спалити 3000 ккал, однак ця цифра здається сумнівною.

Під час занять «Бодіфлекс» будь-які дієти протипоказані. Проте сам комплекс вправ потрібно виконувати на голодний шлунок.

Комплекс «Оксісайз» багато хто плутає з «бодіфлекс». До Росії він прийшов недавно, і тренерів можна перерахувати по пальцях. «Оксісайз» пропонує більш м’яку систему дихання без різких видихів, тому такий тип дихальної гімнастики має менше протипоказань, їм можуть займатися навіть вагітні. «Оксісайз» має величезну перевагу перед «бодіфлекс»: вправи можна виконувати в будь-який зручний час, а не тільки на голодний шлунок.

Механізм схуднення такий самий, як і в «Бодіфлекс». Виконуючи нескладні фізичні вправи, необхідно зробити вдих і три маленьких довдоха, а потім видих і три довидоха. Такий цикл повторюється 30 разів.

При заняттях «Оксісайзом» калорії витрачаються в 1,5 рази швидше, ніж при їзді на велотренажері. Крім того, комплекс відмінно навантажує м’язи черевного преса. Так, за 15 хвилин занять вони встигають скоротитися більше 250 разів. «Оксісайз» рекомендований при мігрені, захворюваннях травного тракту і жіночої статевої системи.

Дихальна гімнастика Стрельникової була розроблена в СРСР в кінці 30-х років як спосіб відновлення голосу для співаків. Вважається єдиною в світі дихальною гімнастикою, в якій короткий і різкий вдих носом робиться на стисненні грудної клітки. Нова методика показала несподівані результати – гімнастика не тільки лікувала захворювання, пов’язані з втратою голосу, а й оздоровлює організм у цілому. Адепти системи Стрельникової рекомендують займатися гімнастикою для лікування і профілактики цілого ряду недуг, починаючи з астми, бронхіту, ОРЗ і закінчуючи статевими розладами. Втім, дихальна гімнастика Стрельникової не обіцяє радикальних результатів в області спалювання жиру.

Напишіть відгук