Нарощування нігтів акрилом: історія, теорія, практика

Ідеальними нігтями сьогодні нікого не здивуєш: недосконалість натуральних нігтів можна з легкістю компенсувати нігтями штучними. Найпопулярнішим матеріалом для нарощування нігтів протягом кількох десятиліть залишається акрил. Про плюси і мінуси акрилового нарощування читайте в нашій статті.

Виникненням технології нарощування акрилом нігтьова індустрія зобов’язана американському стоматологу Фреду Слеку.

Саме він у 50-х роках минулого століття створив перші штучні нігті з полімерного матеріалу, що використовувався в стоматології. Першою в світі жінкою з акриловими нігтями стала дружина Слека – згідно з легендою, таким чином лікар хотів відучити дружину від шкідливої ​​звички гризти нігті. З тих пір технологія нарощування нігтів акрилом не тільки вдосконалювалася відповідно до потреб індустрії, а й широко поширилася по всьому світу: сьогодні акрилове нарощування входить до переліку послуг будь-якого манікюрного салону.

Повсюдно вживаний термін «акрил» є умовним скороченням назви полімерного матеріалу, що використовується для нарощування нігтів. Спочатку його основу становив метілметакрілат, однак у зв’язку зі скандалами навколо токсичності цієї речовини в 1974 році воно було замінено на споріднений, але менш агресивний для людського організму етілметакрілат.

Чи шкідливі акрилові нігті?

Розмови про те, що акрилові нігті шкідливі, досить популярні – але найчастіше досить перебільшені, хоча і мають під собою певні підстави. Дійсно, нігтьова пластина під «тягарем» нарощених нігтів відчуває себе некомфортно і після видалення акрилу виявляється тонкою і ламкою.

Однак відростаюча нігтьова пластина після зняття акрилових нігтів цілком здорова: натуральні нігті повністю відновлюються за 2-6 місяців (залежно від швидкості росту нігтя). Крім того, нерідкі випадки, коли нігті після нарощування відростають міцнішими, ніж вони були до нього. І пояснюється це дуже просто: при нарощуванні нігтьова пластина пошкоджується, і організм активізує захисні та регенераторні механізми, спрямовані на відновлення структури і функцій живих тканин.

Справедливості заради варто відзначити, що ефект збільшення міцності натуральних нігтів після нарощування частіше спостерігається після зняття гелевих нігтів, ніж після видалення акрилових.

Що ж до негативного впливу полімеру на організм в цілому, то говорити про це і зовсім не доводиться: за винятком індивідуальних алергічних реакцій, акрилові нігті, як правило, не приносять шкоди.

Нарощування нігтів акрилом

Відмінності акрилового і гелевого нарощування

Нарощування нігтів акрилом постійно порівнюють з гелевим нарощуванням. Воно й не дивно: ці технології є конкуруючими, і переваги однієї часто компенсують недоліки іншого. Вибір на користь тієї чи іншої методики нарощування нігтів залежить від безлічі факторів. Тому й ми будемо говорити про нарощування нігтів акрилом з оглядкою на аналогічну технологію з використанням гелю. Позначимо основні відмінності акрилу і гелю.

Полімеризація акрилу для нарощування нігтів

Матеріали для акрилового нарощування нігтів є двокомпонентна система. На професійному сленгу ці компоненти називаються пудра і ліквід. При змішуванні ці дві речовини вступають в реакцію і утворюють єдиний полімерний матеріал, який твердне протягом декількох хвилин. Полімеризація відбувається негайно під впливом повітря, на противагу гелю, який полімеризується тільки під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Самозатвердіння акрилу має як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, для нарощування акрилом не потрібне спеціальне обладнання (УФ-лампа), а затвердіння матеріалу не викликає ніяких відчуттів. З іншого – процес полімеризації відбувається безконтрольно, і за лічені хвилини майстер повинен точно й акуратно створити необхідну форму акрилових нігтів.

Запах акрилу

Одним з очевидних характерних ознак акрилу, який прийнято вважати недоліком, є різкий специфічний запах. Навіть при належній організації вентилювання робочого місця ні майстер, ні клієнт не позбавлені від необхідності вдихати ці малоприємні пари, які до того ж можуть викликати алергічне подразнення. Виробники матеріалів для нарощування нігтів вже випустили на ринок акрил без запаху, проте судити про його якість поки ніхто не береться. Втім, після нарощування неприємний запах зникає, і готові акрилові нігті не пахнуть нічим.

Міцність акрилових нігтів і проблема ліфтингу

Акрилові нігті дуже тверді і міцні, але поступаються гелевим по еластичності. У процесі «експлуатації» нарощених нігтів існує ймовірність відшаровування штучного покриття від натурального нігтя, який може стискуватися, розширюватися, міняти форму в залежності від температури і вологості навколишнього середовища. Проте варто зазначити, що проблема ліфтингу (відшарування) не є особливістю акрилу: гелеві нігті теж можуть відшаровуватися. Причиною може бути як допущена майстром помилка в технології нарощування, так і індивідуальна реакція клієнтки на матеріал для нарощування (в цьому випадку матеріал необхідно змінити).

Консистенція акрилу для нарощування нігтів

Консистенція акрилу, точніше, маса, отримана шляхом змішування пудри і лікві, густа і в’язка. Тому акрил дозволяє створювати об’ємний дизайн нігтів, на відміну від більш рідкого гелю, схильного до розтікання. Хоча послуга незвичайного скульптурного дизайну нігтів затребувана лише приблизно в 5% випадків, навряд чи якийсь матеріал може стати в цьому гідною альтернативою акрилу.

Зняття акрилових нігтів

До безумовних переваг акрилу відноситься простота зняття цього матеріалу з натуральних нігтів. Щоб позбутися від них, досить потримати кінчики пальців в спеціальному розчині. Гелеві ж нігті доводиться довго і виснажливо спилювати.

Технологія нарощування нігтів акрилом

Підготовка до акрилового нарощування

Перед початком нарощування майстер готує натуральні нігті до «прийому» штучного матеріалу. Кутикула обробляється кератолітіками і відсувається апельсиновою паличкою або копитцем. Поверхня нігтьової пластини знежирюється і злегка обпилюються. При цьому майстер ні в якому разі не спилює живий ніготь, а лише знімає верхній шар клітин, покритий жирової плівкою (на професійній мові така процедура називається видаленням природного блиску). Це робиться для того, щоб акрил міцно зчепився з натуральним нігтем і тримався на ньому без ризику відшарування. На завершення підготовчого етапу на поверхню натурального нігтя наносять праймер, що дозволяє ще більше поліпшити адгезію (зчеплення) матеріалу для нарощування з нігтем.

Способи нарощування – тіпси або форми

Існує два основних способи нарощування нігтів: нарощування на тіпсах і нарощування на формах (нижніх і верхніх).

Тіпси – це штучні нігтьові пластини різних форм і розмірів. Майстер підбирає для кожного нігтя відповідний тіпс і приклеює його до натурального нігтя так, щоб тіпс покривав не більше половини нігтьової пластини. Тіпси обрізають до бажаної довжини і обпилюють для надання потрібної форми.

Верхні форми для нарощування нігтів зовні схожі на тіпси, проте є більш еластичними. А нижні форми являють собою трафарети (найчастіше з фольги на паперовій основі) з «віконцем», які кріпляться на палець таким чином, що натуральний ніготь залишається повністю відкритим, а пластина форми щільно прилягає знизу нігтя і утворює продовження вільного краю.

Нанесення акрилу

Після установки на ніготь нижньої форми для нарощування або приклеювання типса, майстер вмочає пензлик в ліквід і тут же занурює її в пудру. Речовини змішуються, утворюючи кульку на кінчику пензлика. Шарик акрилу викладають на кінець типса або форми і розгладжують, моделюючи вільний край майбутнього нігтя. Другим кулькою акрилу викладають стрес-зону – середню частину нігтя; третім – зону лунки нігтя. В процесі моделювання акрил вже полімеризується, тобто стає твердим.

У разі нарощування нігтів на верхніх формах акрил викладають не на ніготь, а на внутрішню поверхню форми. Після цього форму, заповнену акрилом, притискають до нігтя і утримують до повного твердіння матеріалу.

Після того як акрил на всіх нігтях твердне, форми (і нижні, і верхні) знімаються з нігтя, тіпси ж залишаються «всередині» нігтя. Потім майстер обпилює нігті, усуваючи нерівності матеріалу, надаючи остаточну форму і блиск акриловому покриттю. З цього моменту ви стаєте володаркою найкрасивіших акрилових нігтів.

Нарощування нігтів акрилом – відео

Акрилові нігті після нарощування

Процедура нарощування нігтів акрилом триває 2-3 години, а термін їх «служби» при належному зверненні може досягати двох-чотирьох місяців. Протягом цього часу необхідно проводити регулярну корекцію акрилових нігтів – раз в 2-4 тижні, залежно від швидкості росту натуральних нігтів і акуратності шкарпетки. При відростанні натуральної нігтьової пластини стає помітна межа акрилового покриття, в результаті експлуатації можуть утворюватися тріщини і відшарування – все це необхідно вчасно виправляти.

При корекції акрилових нігтів майстер спилює близько половини товщини штучного матеріалу, обробляє пилою відшарувалися частини, вільну нігтьову пластину знежирює. Потім на всю довжину нігтя наноситься новий шар акрилу, який після затвердіння шліфується пилками. Своєчасна корекція дає акриловим нігтям друге життя, але реанімувати їх до нескінченності все ж не варто. Після декількох корекцій штучні нігті виглядають не так ідеально, як відразу після нарощування, тому через 3-4 місяці їх краще зняти і наростити нові.

У гонитві за ідеалом не забувайте, що жертвою краси акрилових нігтів стають нігті натуральні. І якщо акрилове нарощування вам до душі, не забувайте між процедурами зняття старих штучних нігтів і нарощуванням нових давати натуральним нігтям відпочинок та інтенсивне живлення.

Напишіть відгук